Aveleda Alvarinho

Aveleda Alvarinho

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,000
Çmimi i zbritur
Lek 2,000
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

  Viti 2020

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: 100% Alvarinho

  Volumi i alkolit: 12.5%

  Temperatura e servires: 6 - 8°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me pjata elegante, me bazë perimesh të freskëta ose të pjekura, antipasta deti ose asparagus me salcë gjalpi apo edhe pjata me peshk të yndyrshëm si salmoni.

Degustimi: Aveleda Alvarinho White ka një ngjyrë të hapur kashte dhe një pamje të qartë, të ndritshme. Një verë intensive, harmonike, ka një shije befasuese dhe një strukturë kadifeje. Ajo posedon një shije të gjatë, me shije fruktoze me nota të frutave të pasionit, luleve të bardha dhe agrumeve, me një shije elegante, këmbëngulëse...