Aveleda Loureiro

Aveleda Loureiro

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 1,800
Çmimi i zbritur
Lek 1,800
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

  Viti 2020

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: 100% Loureiro

  Volumi i alkolit: 11.5%

  Temperatura e servires: 8 - 10°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me pjata elegante, me bazë perimesh të freskëta ose të pjekura, antipasta ose sallata deti.

Degustimi: Aveleda Loureiro ka një ngjyrë të verdhë e çelët me një buzë të gjelbërt, shumë aromatike me nuanca gëlqere, lule të bardha dhe fruta pasioni. Lehtësi dhe strukturë e gjallë për kënaqësinë e shqisave tuaja.