19 Crimes - The Uprising
19 Crimes - The Uprising
19 Crimes - The Uprising
  • Load image into Gallery viewer, 19 Crimes - The Uprising
  • Load image into Gallery viewer, 19 Crimes - The Uprising
  • Load image into Gallery viewer, 19 Crimes - The Uprising

19 Crimes - The Uprising

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,400
Çmimi i zbritur
Lek 2,400
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

The Uprising, i bën homazhe "Rebelimit të Rumit" të Australisë të vitit 1808, ku qeveria pengoi tregetinë e rumit dhe si pasojë një grup ushtarësh dhe qytetarësh u bashkuan për të rrëzuar qeverinë.  E kështu, për të kujtuar këtë episod historik, u krijua edhe kjo verë një pjesë e së cilës është vjetëruar për 30 ditë në fuçi rumi, duke marr ngjyra të errëta dhe aroma interesante  me një fund të tymosur.

  Viti: 2017

 Rajoni: South Eastern Australia, Australi

Rrushi: Cabinet Sauvignon, Shiraz, Grenache

Volumi i alkolit: 14.5%

  Temperatura e serviries: 15 - 18°C

 Kombinimi ushqimit: Kombinohet ne menyre perfekte me ribs, rosto dhe rose. Gjithashtu me djathra te vjeteruar dhe me shije te forte. 

Degustimi: Kjo verë karakterizohet nga një ngjyrë e kuqe me nuanca të ndritshme rubini dhe aroma të shumta kafe, erëzash të ëmbla dhe mjedre. Kjo është një verë e plotë dhe e rrumbullakët, që mbush gojen me ëmbëlsi dhe aroma delikate të sheqerit kaf dhe kanellës, me një fund të gjatë aromash boronice dhe mjedre. 

Aromat dhe shijet e veçanta të kësaj vere vijnë edhe si pasojë e qendrimit të verës në barik Rumi për 30 ditë dhe më pas në një kombinim barikësh francez dhe amerikan. Një kombinim i tillë i shton aromat dhe kompleksitietin kësaj vere të veçantë, duke përmbushur kështu edhe qëllimin e kompanisë për të krijuar një verë në nderim të “Rebelimit të Rumit”.