Arco Tinto -  Quinta d’Aguieira

Arco Tinto - Quinta d’Aguieira

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 3,200
Çmimi i zbritur
Lek 3,200
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti: 2016

  Rajoni: Barraida, Portugali

  Rrushi: 95% Touriga Nacional, 4% Cabernet-Sauvignon, 1% Tinta Roriz

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 16/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për mishin e kuq, viçin e pjekur dhe mishin në skarë.

 *Mund të vjetërohet deri në 10 vite*

Degustimi: Arco Tinto - Quinta d'Aguieira, me një ngjyrë të fortë granatë dhe taninet e pjekura, kjo verë është e fuqishme dhe me shumë fruta. Aromat e përqendruara të frutave të egra dhe notat delikate të drurit, për shkak të plakjes së tij, e bëjnë këtë verë komplekse dhe të pasur. Isshtë i ekuilibruar, me trup të plotë, me një fund të vazhdueshëm.