Aventura Red - Susana Esteban

Aventura Red - Susana Esteban

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,800
Çmimi i zbritur
Lek 2,800
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

  Viti 2017

  Rajoni: Alentejo, Portugali

  Rrushi: 40% Aragonês, 40% Touriga Nacional, 20% Baga

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C 

    Çmimet: Robert Parker 90 

  Çiftimi i ushqimit: Verë ideale për pjatat e mishit, sidomos ato në grill

Sugjerohet të dekantohet 30-40 minuta përpara se të shërbehet

Degustimi: Aventura Red është një verë e freskët, me shije frutash, dhe me aroma të bukura lulesh. është një verë e butë, fruktoze, e ekuilibruar, e freskët dhe me shumë shpirt. Gjithashtu, është elegante dhe me një potencial të mirë vjetërimi.