Matsu  El Pícaro
Matsu  El Pícaro
  • Load image into Gallery viewer, Matsu  El Pícaro
  • Load image into Gallery viewer, Matsu  El Pícaro

Matsu El Pícaro

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,100
Çmimi i zbritur
Lek 2,100
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Strength, nerve and courage - Forca, nervi dhe guximi

Matsu në japonisht do të thotë "të presësh", dhe ndoshta ky është koncepti që përcakton më sëmiri filozofinë që frymëzoi verërat që përbëjnë këtë koleksion. Respekti për natyrën, të dish të presësh momentin ideal dhe vëmendja për njerëzit që i kanë kushtuar jetën vreshtave dhe verës, janë idetë që kanë frymëzuar këtë koleksion. Për këtë arsye, etiketat u janë kushtuar kryesisht tre brezave të vreshtarëve që sigurojnë rininë, pjekurinë dhe mençurinë e tyre në momentet e ndryshme të jetës.

 Viti: 2019

 Rajoni: Toro, Spanjë

Rrushi: 100% Tinta de Toro

Volumi i alkolit: 14.5 %

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Ideale per te shoqeruar djathra dhe proshuta, pasta, pizza, si dhe mishta te kuq ne grill.

 Çmimet: 90 pikë nga Robert Parker

Degustimi: Matsu El Pícaro është një verë me një ngjyrë rubini të thellë, me një aromë intense që përmban nuanca të frutave të pyllit dhe mineraleve. është një verë e plotë me shije frutash të ëmbla dhe taninesh të shijshme. Ndjesitë e frutave dhe likoricies vijnë nga pjekuria e rrushit nga e cila u bë kjo verë. Vera është komplekse, elastike dhe me përfundim të gjatë.