Rubrica Red - Luis Duarte Vinhos

Rubrica Red - Luis Duarte Vinhos

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 3,500
Çmimi i zbritur
Lek 3,500
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti 2017

  Rajoni: Alentejo, Portugali

  Rrushi: 38 % Alicante Bouschet, 20% Touriga Nacional,  18% Petit Verdot, 17%              Syrah e 7% Aragonez

  Volumi i alkolit: 14.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Kjo verë është përfekte për të shoqëruar pjata të guzhinës mesdhetare, oktapod dhe merluc në zgarë, rosë, thëllëza apo derr të egër.

   Çmimet:  Robert Parker - 92/100 pikë

*Këshillohet të dekantohet më parë pasi përmirësohet ndjeshëm pas një ajrosjeje prej rreth 1 ore*

Degustimi

*Fermentimi dhe vjetërimi është kryer në fuçi të reja lisi francez për 12 muaj*

Kjo verë karakterizohet nga një ngjyrë e kuqe e thellë si ajo e gurave të granatës dhe ndihen aroma të manaferra të freskëta, të plotësuara me aromat më komplekse të erëzave dhe mentes. Në gojë është e pasur me shije të përqendruar të frutave të pyllit dhe ka një strukturë të fortë, me tanine të pranishme dhe një aciditet të freskët. Kjo verë ka një përfundim mesatar në të gjatë, me një elegancë të jashtëzakonshme.