Boa Noite Lisboa Rose - Vidigal

Boa Noite Lisboa Rose - Vidigal

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,400
Çmimi i zbritur
Lek 2,400
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti 2019

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 70% Syrah and 30% Castelão

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 8- 10°C

  Çiftimi i ushqimit:  Vere ideale për tu pirë më vete, me sallatë, pasta, fruta deti, mish ose peshk zgare.

   Çmimet: Mundus Vini - Gold 2019

*Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet*

Degustimi: Boa Noite Lisboa Rose ka ngjyrë të ndritshme dhe të qartë të salmonit. Aroma e frutave të kuqe, luleve të bardha të kombinuara me nota rrëshire të freskëta dhe lehtësisht kokosi. I freskët në gojë, intensiv, me aciditet, mineralitet dhe një përfundim të gjatë.