Porta 6 Rosé - Vidigal

Porta 6 Rosé - Vidigal

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 1,500
Çmimi i zbritur
Lek 1,500
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

  Viti 2019

 Rajoni: Lisbonë, Portugali

 Rrushi: 60% Castelão, 20% Tinta Roriz, 20% Syrah

 Volumi i alkolit: 12.5%

 Temperatura e servires: 8/10°C

 Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me pjata peshku, fruta deti, pasta ose mish i bardhë

 Çmimet: Mundus Vini - Silver 2019

*Sugjerohet të ftohet rreth 15-20 minuta përpara se të shërbehet*

Degustimi: Roze e lehtë dhe e freskët që shpërthen me aromat e frutave të manave të verës me një shije fundore të lezetshme e të thatë. Kjo Roze ka ngjyrë rozë të zbehtë të salmonit. Ka aroma luleshtrydhe, agrume dhe shënime lulesh me aromë të manave të kuqe. Një stil freskues, i thatë, me aciditet te mesëm