19 Crimes - Cabernet Sauvignon
19 Crimes - Cabernet Sauvignon
19 Crimes - Cabernet Sauvignon
  • Load image into Gallery viewer, 19 Crimes - Cabernet Sauvignon
  • Load image into Gallery viewer, 19 Crimes - Cabernet Sauvignon
  • Load image into Gallery viewer, 19 Crimes - Cabernet Sauvignon

19 Crimes - Cabernet Sauvignon

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,100
Çmimi i zbritur
Lek 2,100
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

19 Crimes është një verë dhe markë që u ndërtua mbi histori të vërteta rebelimi, sfidash, besnikërie dhe këmbëngulje. Në vitin 1788, ishte normale dëbimi nga Britania e Madhe në Australi nëse ishte thyer ndonjë nga 19 Krimet. Kohët ishin të vështira, por këta individë ishin më të fortë dhe ata i kapërcyen fatkeqësitë dhe sfidat për të pretenduar më në fund lirine. Pikerisht këto karakteristika përbëjnë thelbin e konceptit të kësaj marke, që përmban disa etiketa bazuar në këto histori...

 Viti: 2018

 Rajoni: South Eastern Australia, Australi

Rrushi: Cabernet Sauvignon

 Volumi i alkolit: 13.5%

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

Degustimi: Ka një ngjyrë të kuqe të ndezur, me aroma intensive të vaniljes bashkuar me rrush të thatë, manushaqe, dhe mana.  është një verë e fortë dhe e plotë në shije, me një ëmbëlsi delikate duke dhënë një ndjesi të pasur në gojë. Aromat e vaniljes vazhdojnë gjate në shije