19 Crimes Hard Chard - Chardonnay

19 Crimes Hard Chard - Chardonnay

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,100
Çmimi i zbritur
Lek 2,100
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Ky edicion i serisë së verave 19 Crimes, “Our Hard Chard” është krijuar në nderim të kontributeve të guximshme të grave të dëbuara në Australi. 

 Viti: 2018

 Rajoni: South Eastern Australia, Australi

Rrushi: Chardonnay

Volumi i alkolit: 13.5%

 Temperatura e serviries: 12 - 15°C

 Kombinimi me ushqimin: Ideale per gatimet me baze peshku dhe guackat e gatuara. Gjithashtu me mishin e pules dhe gicit. Kombinohet shume mire me pastat, rizotot dhe perimet.

Degustimi: Një verë me karakter të fortë, e pasur me ngjyrë të artë intensive, mbushur me aroma mineralesh e frutash, me një shije të ëmbël dhe teksture interesante. Aromat e lisit, skoçit, mjaltit dhe shtresëzimet e frutave të pjekura e bejnë akoma me komplekse këtë vere. Kjo vere e plotë në trup dhe e fuqishme në shije, përfundon në qiellzë me shije të pasura gjalpi dhe vanilje.