19 Crimes - The Banished
19 Crimes - The Banished
  • Load image into Gallery viewer, 19 Crimes - The Banished
  • Load image into Gallery viewer, 19 Crimes - The Banished

19 Crimes - The Banished

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,400
Çmimi i zbritur
Lek 2,400
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Një odë e lëngshme për të kaluarën tonë, “19 Crimes” është një seri verash frymëzuar nga ata që, duke filluar nga viti 1788, u debuan në Australi për tu ndëshkuar në një jetë të mundimshme dhe me një pune të rëndë. Shumë prej tyre nuk i mbijetuan udhëtimit, por ato që ja dolën mbanë të preknin brigjet e kontinentit të larget, ata i priste një botë e re.

Si pionierë të ardhur në një koloni të ashpër e të re, ata i bënë ballë sfidave të shumta dhe ndërtuan jetë të reja e ndryshe nga të kaluarat e tyre hap pas hapi. Kjo verë nderon pikerisht historinë që ata shkruan dhe kulturën që ndërtuan.

  Viti: 2017

  Rajoni: South Eastern Australia, Australi

 Rrushi: Shiraz, Grenache & Cabernet Sauvignon

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e serviries: 15 - 18°C

  Kombinimi me ushqimin: Vere ideale per mishrat e kuq ne grill, si edhe mishin e pules.

Degustimi: Kjo është një verë në ngjyrë të kuqe të errët në vjollcë, me aroma intensive të çokollatës së zezë dhe vaniljes, kombinuar me aroma boronicash dhe kumbullash. E plotë dhe e rrumbullakët në shije me një ëmbëlsi të veçantë duke e bërë këtë nje verë të pasur që të vesh gojën. Çokollata e zezë dhe aromat e vaniljes vazhdojnë ndihen në qiellzë dhe komplimentojnë aromat delikate të karafilit dhe kanellës. Qiellza ka një përfundim të gjatë e të pasur, me shije fruta pylli.