Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Arco Tinto - Quinta d’Aguieira

Arco Tinto - Quinta d’Aguieira

Çmimi normal Lek 3,200 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 3,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2016

  Rajoni: Barraida, Portugali

  Rrushi: 95% Touriga Nacional, 4% Cabernet-Sauvignon, 1% Tinta Roriz

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për mishin e kuq, viçin e pjekur dhe mishin në skarë.

Degustimi: Arco Tinto - Quinta d'Aguieira, me një ngjyrë të fortë granatë dhe taninet e pjekura, kjo verë është e fuqishme dhe me shumë fruta. Aromat e përqendruara të frutave të egra dhe notat delikate të drurit, për shkak të plakjes së tij, e bëjnë këtë verë komplekse dhe të pasur.  Verë e ekuilibruar, me trup të plotë dhe me një fund të vazhdueshëm.

 

 *Mund të vjetërohet deri në 10 vite.

Shikoni detajet e plota