Aventura White - Susana Esteban

Aventura White - Susana Esteban

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,800
Çmimi i zbritur
Lek 2,800
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

  Viti 2019

  Rajoni: Alentejo, Portugali

  Rrushi: Arinto, Old Vines

  Volumi i alkolit: 12.5%

  Temperatura e servires: 10/12°C 

    Çmimet: Robert Parker 88 

  Çiftimi i ushqimit: Verë ideale për pasta, mish të bardhë apo fruta deti

Sugjerohet të serviret e ftohtë rreth 10-12° me pjatat e detit

Degustimi: Aventura White ka një ngjyrë të verdhë si e kashtës. Ngjyrime të bukura dhe të parfumosura të livandës dhe pjeshkës me një përfundim mineral të përcaktuar mirë. Përfundim i guximshëm, por i freskët dhe i thatë.