Casal Garcia - Mix 3

Casal Garcia - Mix 3

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 3,000
Çmimi i zbritur
Lek 3,000
Çmimi i rregullt
Lek 3,900
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

 Brënda kutisë do të gjeni:

1x Casal Garcia Vinho Verde

1x Casal Garcia Rosé

1x Casal Garcia Tinto

  

Provo të gjithë linjën e Casal Garcia

  Viti 2019

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi:  Trajadura, Loureiro, Pedernã and Azal

  Volumi i alkolit: 9.5%

  Temperatura e servires: 8 - 10°C 

    Çmimet: James Suckling December 2020 - 90 pikë

  Çiftimi i ushqimit: Ideale si aperitiv ose për të shoqëruar pjatat orientale, të tilla si sushi dhe sashimi, ushqim deti në salcë limoni ose sallata me djathë.

Degustimi: Një verë e lehtë shënuar nga ngjyrat e saj të bukura limoni dhe freskinë e pabesueshme. Shkëlqimi i saj aromatik zbulohet përmes butësisë së frutave tropikale dhe aromat e limonit. Një verë shumë e ekuilibruar që lë një shije harmonike dhe citrike.