Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Aveleda Loureiro

Aveleda Loureiro

Çmimi normal Lek 1,800 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,800 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2020

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: 100% Loureiro

  Volumi i alkolit: 11.5%

  Temperatura e servires: 8 - 10°C

  Çmimet: 

Wine Enthusiast 90 pikë

International Wine Challenge Silver Medal

Wine & Spirits 90 pikë

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me pjata elegante, me bazë perimesh të freskëta ose të pjekura, antipasta ose sallata deti.

Degustimi: Aveleda Loureiro ka një ngjyrë të verdhë e çelët me një buzë të gjelbërt, shumë aromatike me nuanca gëlqere, lule të bardha dhe fruta pasioni. Lehtësi dhe strukturë e gjallë për kënaqësinë e shqisave tuaja.

Shikoni detajet e plota