Velhotes Ruby Port - Calem

Velhotes Ruby Port - Calem

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,000
Çmimi i zbritur
Lek 2,000
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti NV

  Rajoni:  Porto, Portugali

  Rrushi: Old Vines

  Volumi i alkolit: 19.5%

  Temperatura e servires: 15/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per djathera kremoz, embelsira te pasura me cokollate apo torta me fruta. E pershtatshme per te perfunduar vaktin

   Çmimet: Wine Spectator: 85/100

*Sherbehet menjehere dhe nuk ka nevoje per dekantim. Mund te sherbehet edhe e ftohte*

Degustimi:

Velhotes Ruby Port është lloji më i prodhuar dhe më i disponueshëm i verës se Portos. Verë e fortifikuar e Calem Velhotes, verë ngjyrë rubini e Portos. Eshtë një Port i ri dhe plot energji. I përzier me verërat e reja të portit dhe mbahet për pak kohë në fuçi druri. Vjeterohet midis 3 dhe 4 vjet në fuçi lisi.

Me një ngjyrë të thellë rubini dhe me manaferrat të kuq. Paraqet aroma te reja me shije frutash. Në gojë është e butë, elegante dhe e ekuilibruar.