Velhotes Tawny Port - Calem

Velhotes Tawny Port - Calem

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,000
Çmimi i zbritur
Lek 2,000
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti NV

  Rajoni:  Porto, Portugali

  Rrushi: Old Vines

  Volumi i alkolit: 20%

  Temperatura e servires: 16/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per djathera te mykur, pjata deti kremoze, foie-gras apo embelsira me karamel si krem brule

   Çmimet: Stephen Tanzer 86/100

*Sherbehet menjehere dhe nuk ka nevoje per dekantim*

Degustimi: Velhotes Tawny është një verë me ekuilibër të mirë dhe karakter të shkëlqyeshëm. Kjo Verë e Portos e prodhuar nga Calem paraqet një ngjyrë të gjallë gështenjë; hundë frutash mjalti, me aroma arrash dhe shënimesh druri goditëse. Në gojë është e butë dhe vjen e rrumbullakët dhe me një prani intensive të frutave.