D’Alamel Reserva Chardonnay - Casa Lapostolle
D’Alamel Reserva Chardonnay - Casa Lapostolle
  • Load image into Gallery viewer, D’Alamel Reserva Chardonnay - Casa Lapostolle
  • Load image into Gallery viewer, D’Alamel Reserva Chardonnay - Casa Lapostolle

D’Alamel Reserva Chardonnay - Casa Lapostolle

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 1,600
Çmimi i zbritur
Lek 1,600
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Verërat D'Alamel Reserva jane një rezultat i vreshtave të përzgjedhura me kujdes në Kili, një vend me terroirs unik ku hardhitë rriten midis Oqeanit Paqësor të Jugut dhe rrëzë maleve të Andeve.

 Viti: 2017

 Rajoni: Rapel Valley, Kili

Rrushi: 85% Chardonnay - 15% Sauvignon Blanc. 

Volumi i alkolit: 13.0%

 Temperatura e serviries: 8 - 11°C

 Kombinimi me ushqimin: Një verë ideale për ushqime me baze peshku si salmoni, toni si dhe frutat e detit te marinuara.

 Çmimet:  Decanter Gold 2018

Këto vera janë vjetëruar 10% në barik francez lisi për 4 muaj, dhe 90% në depozita inoksi. 

Degustimi: D’Alamel Reserva Chardonnay ka një ngjyrë të verdhë të ndritshmë më aroma të freskëta dhe ekspresive të frutave tropikale si mango dhe tangerine. Ka një teksturë të mirë, me shije këmbëngulëse dhe acititet të balancuar.