Gatão Vinho Verde - Vinhos Borges

Gatão Vinho Verde - Vinhos Borges

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 1,400
Çmimi i zbritur
Lek 1,400
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

  Viti 2019

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: Azal, Pedernã, Trajadura, Avesso, Loureiro

  Volumi i alkolit: 9%

  Temperatura e servires: 6 - 9°C 

    Çmimet: Commended Decanter World Wine Awards

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me mish të bardhë, pasta dhe prodhime deti të pjekura në skarë.

Degustimi: Në një rajon të zbutur nga ndikimi i Atlantikut, ku çdo peizazh mbetet i gjelbër në mes të verës, nga ku del një verë me një freski dhe butësi të pa krahasuar. 

Gatão White është një verë me fruta të pastra dhe të freskëta me aciditet tërheqës të mollës së ëmbël dhe me një shije të butë që e bën atë të gjallë dhe freskuese për pirjen e verës. Gatão është një verë e freskët dhe e butë; e ri, argëtuese dhe e guximshme. Një verë ideale e përditshme me freskinë e saj natyrore.