Ghi kai Uranos Xinomavro - Thymiopoulos

Ghi kai Uranos Xinomavro - Thymiopoulos

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,600
Çmimi i zbritur
Lek 2,600
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

 Viti: 2018

 Rajoni: Naousa, Greece

 Rrushi: 100% Xinomavro

 Volumi i alkolit: 14%

 Temperatura e serviries: 16 - 18°C

 Kombinimi me ushqimin: Shoqerohet mjaft mire me mish pate rose apo zogj ne pergjithesi. Gjithashtu kombinohet shume mire me djath te pjekur dhe te forte.

Dekustimi: Ngjyra e shkëlqyeshme, e kuqe vjollcë. Shije komplekse, tipike me fruta të kuqe të vogla si qershi, ferrë, kumbull, vanilje. Gojë e plotë, taninet e rrumbullakosura, aciditeti i ekuilibruar. Pas shije e këndshme dhe e gjatë.