Kalo te detajet e produktit
1 nga 3

Vreshta

IN Incosciente White - Bodegas d. Mateos

IN Incosciente White - Bodegas d. Mateos

Çmimi normal Lek 2,900 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,900 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2019

 Rajoni: Rioja, Spanjë

Rrushi: Tempranillo

Volumi i alkolit: 13.0%

 Temperatura e serviries: 12 - 15°C

 Kombinimi me ushqimin: kjo verë është ideale për aperitiv, antipasta, peshk, fruta deti, si dhe mishra të bardhë.

Degustimi: IN Incosciente White është një verë në ngjyrë të verdhë në jeshile, e pastër dhe e ndritshme. Gjatë nuhatjes ka një aromë intensive dhe të freskët me nota mineralesh, pjeshke, dhe frutash tropikale si fruti pasionit dhe mango. Në fund mund të dallojmë aromat e luleve si jasemini, zambaku dhe manjola. Kjo është një verë komplekse, e ëmbël dhe me një acititet të ekuilibruar mirë. Shija qendron gjatë ku notat e frutave bashkohen një shije të hidhur të lehtë e cila ju fton të vazhdoni të pini. 

Shikoni detajet e plota