IN Insaciable Rose -Bodegas d. Mateos
IN Insaciable Rose -Bodegas d. Mateos
IN Insaciable Rose -Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insaciable Rose -Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insaciable Rose -Bodegas d. Mateos
  • Load image into Gallery viewer, IN Insaciable Rose -Bodegas d. Mateos

IN Insaciable Rose -Bodegas d. Mateos

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,900
Çmimi i zbritur
Lek 2,900
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Bodegas d. Mateos - Këto vera synojnë një audiencë të re, të gatshëm të provojë gjëra të reja dhe që e kuptojnë verën nga një këndvështrim i pastër kënaqësie, duke kërkuar një imazh tërheqës dhe origjinal, ndryshe nga klishetë e vendosura tradicionalisht në Rioja. Kjo gamë e verërave është zhvilluar me idenë për të shprehur në maksimum specifikat e secilit varietet, prandaj ajo vjetërohet shkurt për jo më shumë se 5 muaj. Verat e Bodegas d. Mateos janë vera ku mbizotëron shija e frutave, ideale për fillestarët e verave që tërhiqen nga vera të ëmbla.

 Viti: 2019

 Rajoni: Rioja, Spanjë

Rrushi: Garnacha

Volumi i alkolit: 13.0%

 Temperatura e serviries: 11 - 15°C

 Kombinimi me ushqimin: Ideale për peshk, oriz, perime dhe specialitete të guzhinës orjentale

Degustim, IN Insaciable Rose është një verë në ngjyrë rozë të zbehtë dhe shumë tërheqëse. Ka aroma të freksëta, të ëmbla e balsamike ku dallohen aromat e mjedrës, luleshtrydhes, likericjes, manushaqes dhe përfundin me aroma druri.Në goja ka një ekuilibër perfekt midis ëmbëlsisë dhe aciditetit me një përfundim paksa të hidhur që ju fton të vazhdoni të pini. Shumë e ekuilibruar, me një shije yndyrore në qiellzë pa humbur freskinë, dhe një aciditet kremoz shumë të këndshëm.