Portal da Calçada Reserva Vinho Verde - Salvador

Portal da Calçada Reserva Vinho Verde - Salvador

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,000
Çmimi i zbritur
Lek 2,000
Çmimi i rregullt
Lek 0
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

  Viti 2019

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: Trajadura, Loureiro, Arinto

  Volumi i alkolit: 11.5%

  Temperatura e servires: 6 - 9°C 

    Çmimet: Robert Parket 88/100; Wine Spectator 86/100

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me pjatat e peshkut, fruta deti, pjata vegjetariane dhe antipasta. 

*Sugjerohet të pihet shumë e ftohtë në një temperaturë prej 6 deri në 8ºC*

Degustimi: 

Ngjyra e verdhë citrine me një prani të lehtë të gazit ndihmon në përmirësimin e aromave dhe freskisë së verës. Shpreh karakterin e zonës me aromë intensive fruktoze dhe nota të lehta lulesh me aciditet të gjallë duke rezultuar në një verë shumë të freskët dhe tërheqëse.