Tawny Port - Niepoort

Tawny Port - Niepoort

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,500
Çmimi i zbritur
Lek 2,500
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Tawny Port
Ngjyra e kuqe me tulla / tawny, me aroma delikate me arra dhe një nuancë frutash të thata. në qiellzë, shumë mirë i ekuilibruar me një karakter frutash rinore, të lezetshëm, i cili integrohet mirë me një fund të gjatë shpirtëror.


   Viti NV

  Rajoni:  Porto, Portugali

  Rrushi: Old Vines

  Volumi i alkolit: 19.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per djathera te mykur, pjata deti kremoze, foie-gras apo embelsira me karamel si krem brule

   Çmimet: Wine Spectator: 88/100

*Sherbehet menjehere dhe nuk ka nevoje per dekantim*