Ruby Port - Niepoort

Ruby Port - Niepoort

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,500
Çmimi i zbritur
Lek 2,500
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti NV

  Rajoni:  Porto, Portugali

  Rrushi: Old Vines

  Volumi i alkolit: 19.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per djathera kremoz, embelsira te pasura me cokollate apo torta me fruta. E pershtatshme per te perfunduar vaktin

   Çmimet: Cellar Tracker: 88/100

*Sherbehet menjehere dhe nuk ka nevoje per dekantim*

Degustimi:

Port Ruby
Ngjyrë e kuqe e errët, me një aromë të freskët të gjallë të frutave të errëta që përcjell në qiellzë së bashku me një karakter mineral, një verë rinore me ekstrakt të mirë dhe ekuilibër të shkëlqyeshëm, duke ofruar "pije" të shkëlqyeshme. Gati për të pirë tani, pas një vakt, më vete ose me djathëra të butë.