CRAGGY RANGE - SAUVIGNON BLANC TE MUNA
CRAGGY RANGE - SAUVIGNON BLANC TE MUNA
  • Load image into Gallery viewer, CRAGGY RANGE - SAUVIGNON BLANC TE MUNA
  • Load image into Gallery viewer, CRAGGY RANGE - SAUVIGNON BLANC TE MUNA

CRAGGY RANGE - SAUVIGNON BLANC TE MUNA

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 3,400
Çmimi i zbritur
Lek 3,400
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Viti: 2019

RajoniMarlborough, New Zealand

Rrushi: 100% Sauvignon Blanc

Volumi i alkolit: 13.5%

Temperatura e serviries: 11 - 15°C

Kombinimi me ushqimin: Sashimi, Sushi si dhe rizoto me baze peshku.

Çmimet: 92 pikë James Suckling

Degustim: Nje ngjyre e verdhe kashte e lehtë, me nje arome të freskët të frutave të pasionit dhe lëkura e limonit e sapo grire del nga gota. Qiellza ka një rritje fenomenale te acidit. Me një përqendrim të frutave të pjekur qe ndjehet vetëm në vitet më të mira, por mineraliteti i mjaftueshëm për t'i dhënë verës kompleksitet.