Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Vidigal Porta 6 - Mix

Vidigal Porta 6 - Mix

Çmimi normal Lek 7,500 ALL
Çmimi normal Lek 8,800 ALL Çmimi me zbritje Lek 7,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 

Brënda kutisë do të gjeni:

1x Porta 6 Red

1x Porta 6 White

1x Porta 6 Roze

1x Porta 6 Red Reserve

1x Porta 6 Sparkling Brut

 

Provo të gjithë linjën e Porta 6

  Viti 2019

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 50% Aragonez, 40% Castelão and 10% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per pasta, apo pjata te dyta te viçi dhe pulë

   Çmimet: Mundus Vini - Gold 2018

*Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet*

Degustimi

Kjo verë përmban aroma të ngrohta të frutave të pyllit të kombinuara me aroma manushaqe dhe erëzash. Në qiellzë është elastike me taninet mesatare që sigurojnë nje strukturë të mirë dhe gjatësi të shijes në fund të gojës. Aciditeti i lartë, me trup të plotë.

Një verë për t’u shijuar me miqtë.

Shikoni detajet e plota