Vidigal Porta 6 Tinto - Mix 4+1

Vidigal Porta 6 Tinto - Mix 4+1

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 6,000
Çmimi i zbritur
Lek 6,000
Çmimi i rregullt
Lek 7,500
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

Brënda kutisë do të gjeni:

4x Vidigal Porta 6 Tinto

+

1x Vidigal Porta 6 Tinto 

 

Merr 4 etiketa Porta 6 tinto dhe merr 1 të pestë FALAS

   Viti 2019

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 50% Aragonez, 40% Castelão and 10% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 16/18°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per pasta, apo pjata te dyta te viçi dhe pulë

   Çmimet: Mundus Vini - Gold 2018

*Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet*

Degustimi

Kjo verë përmban aroma të ngrohta të frutave të pyllit të kombinuara me aroma manushaqe dhe erëzash. Në qiellzë është elastike me taninet mesatare që sigurojnë nje strukturë të mirë dhe gjatësi të shijes në fund të gojës. Aciditeti i lartë, me trup të plotë.

Një verë për t’u shijuar me miqtë.