Boa Noite Lisboa White - Vidigal

Boa Noite Lisboa White - Vidigal

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 2,400
Çmimi i zbritur
Lek 2,400
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti 2018

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 70% Arinto, 30% Chardonnay

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 10 - 11°C

  Çiftimi i ushqimit:  Vere ideale për tapas, peshk zgare, pasta ose perime sote.

   Çmimet: Gold 2019 - Vinho Grandes Escolhas

*Ruajtja në pozicion të shtrirë në një temperaturë prej 15 ° C

Degustimi: Boa Noite Lisboa e bardhë me ngjyrë lustër jeshile. Aroma e frutave të tulit të bardhë, agrumeve, prekjes së lehtë të kokosit dhe portokallit dhe disa lule për të dhënë kompleksitet. I freskët në gojë me aciditet, mineralitet të integruar mirë dhe fund të gojës jetëgjatë.