News

 • Grabitje e madhe vere në restorantin në Spanjë

  Një pronar restoranti spanjoll ka bërë një lutje për hajdutët që vodhën verën e mirë franceze që raportohet se vlen më shumë se një milion euro. Jo...
 • Brad Pitt dhe partnerët e tij lançojnë shampanjën e re "Fleur de Miraval"

  Brad Pitt dhe partnerët sapo kanë lançuar një edicion të dytë të shampanjës së tyre roze Fleur de Miraval.Fleur de Miraval ‘ER2’ është zbuluar këtë...
 • Pse shija e verës bëhet më e mirë me kalimin e kohës?

  Njerëzit kanë vlerësuar përfitimet e vjetërimit të verës që nga ditët e grekëve të lashtë, të cilët prodhuan verë kashte, e aftë për vjetërim plake...
 • PASTA CARBONARA

  Food & Wine Pairings Zbuloni çiftimin më ekzotik për këtë fund vere: Pasta Carbonara & Aveleda Alvarinho&Loureiro. Po ndajmë me ju rece...
 • MOUSSE ME MJEDËR DHE ARRË KOKOSI

  Food & Wine Pairings Zbuloni çiftimin më ekzotik për këtë fund vere: Mousse me Mjedër dhe Arrë Kokosi & Aveleda Fonte Rose. Po ndajmë me ju...
 • MERLUC ME SALCË KARKALECI

  Food & Wine Pairings Zbuloni çiftimin më ekzotik për këtë fund vere: Merluc me Salcë Karkaleci & Aveleda Alvarinho. Po ndajmë me ju recetën...
 • Pad Thai Noodles & Aveleda Loureiro

  Food & Wine Pairings Zbuloni çiftimin më ekzotik për këtë verë: Pad Thai Noodles & Aveleda Loureiro. Po ndajmë me ju recetën vegjetariane P...
 • Midhje me Domate & Aveleda Fonte

  Food & Wine Pairings Zbuloni çiftimin më ekzotik për këtë verë: MIDHJE ME DOMATE, CHORIZO & Aveleda Fonte. Po ndajmë me ju recetën e krahëv...
 • Chicken Wings & Aveleda Loureiro

  Food & Wine Pairings Zbuloni çiftimin më ekzotik për këtë verë: Chicken Wings & Aveleda Loureiro. Po ndajmë me ju recetën e krahëve të pulë...
 • A jeni ju një super shijues?

  Nëse keni më shumë se 30 sytha të shijes në një hapësirë ​​me madhësinë e një vrime në gjuhën tuaj atëherë ju jeni një supershijues. Ju gjithashtu ...
 • Verërat më të përshtatshme për sezonin veror

  Ndërsa temperaturat janë në rritje, freskia është ajo që kërkojmë ... një verë që do të heq etjen dhe të japë një ftohje të freskët në gotën tënde....
 • Rajonet më të mira të verës në Portugali

  Nga të kuqet e buta deri të bardhat me fruta e të freskëta, rajonet e verës së Portugalisë kanë shumë më shumë për të ofruar.Për një vend të vogël,...