Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Boa Noite Lisboa White - Vidigal

Boa Noite Lisboa White - Vidigal

Çmimi normal Lek 2,200 ALL
Çmimi normal Lek 2,500 ALL Çmimi me zbritje Lek 2,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2018

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 70% Arinto, 30% Chardonnay

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

  Çiftimi i ushqimit:  Vere ideale për tapas, peshk zgare, pasta ose perime sote.

   Çmimet: Gold 2019 - Vinho Grandes Escolhas.

*Ruajtja në pozicion të shtrirë në një temperaturë prej 15 ° C

Degustimi: Boa Noite Lisboa e bardhë me ngjyrë lustër jeshile. Aroma e frutave të tulit të bardhë, agrumeve, prekjes së lehtë të kokosit dhe portokallit dhe disa lule për të dhënë kompleksitet. I freskët në gojë me aciditet, mineralitet të integruar mirë dhe fund të gojës jetëgjatë.

Shikoni detajet e plota