Kalo te detajet e produktit
1 nga 3

Vreshta

Adega Velha 12 Years Old - XO

Adega Velha 12 Years Old - XO

Çmimi normal Lek 6,500 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 6,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Tipi: Aged Wine Brandy.

  Rajoni: Vinhos Verdes, Portugali

  Rrushi: Vinhão, Azal Tinto, Borraçal and Espadeiro

  Volumi i alkolit: 40%, 0.5L

  Temperatura e servires: 12 - 14°C

  Çiftimi i ushqimit: Kafe, çokollatë dhe puro cigars.

Degustimi: Me një ngjyrë qelibar dhe nuancë intensive, ka një aromë shumë të pasur dhe komplekse, duke nxjerrë në pah aromat e manave dhe frutave të thata, të rrethuara nga një ndjesi delikate e aromave të tymosur dhe kafesë. Me një teksturë të dendur dhe prej kadifeje, ai shpreh një pasuri të madhe aromatike në një përfundim intensiv dhe të zgjatur. Kjo është Adega Velha 12 Years XO.

Shikoni detajet e plota