Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Adega Velha 13 Years Old - Duplo Estágio

Adega Velha 13 Years Old - Duplo Estágio

Çmimi normal Lek 7,500 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 7,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Tipi: Aged Wine Brandy. 12 vite (në barik konjaku) + 12 muaj (në barik Port Wine)

  Rajoni: Vinhos Verdes, Portugali

  Rrushi: Vinhão, Azal Tinto, Borraçal and Espadeiro

  Volumi i alkolit: 40%, 0.5L

  Temperatura e servires: 12 - 14°C

  Çiftimi i ushqimit: Kafe, çokollatë dhe puro cigars.

Degustimi: Pas një kohe të gjatë prej 12 vitesh në barik konjaku francez, ky nektar i çmuar përthith edhe një profil të veçantë në një fazë përfundimtare duke pushuar edhe 12 muajsh në barikët e verës Port të Vale D. Maria Port.
Me një ngjyrë qelibar dhe nuancë intensive, ka një aromë shumë të pasur dhe komplekse, duke nxjerrë në pah një parfum me nota frutash dhe të pjekura dhe nuanca të frutave të thata që vijnë nga vjetërimi në barikët e Port Wine. Në gojë ka një teksturë prej kadifeje dhe një kompleksitet të shkëlqyeshëm aromatik në një fund të butë dhe të mëndafshtë me nota frutash, mjalti dhe erëzash..

Shikoni detajet e plota