Kalo te detajet e produktit
1 nga 3

Vreshta

Adega Velha 6 Years Old - Reserve

Adega Velha 6 Years Old - Reserve

Çmimi normal Lek 4,500 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 4,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Tipi: Aged Wine Brandy.

  Rajoni: Vinhos Verdes, Portugali

  Rrushi: Vinhão, Azal Tinto, Borraçal and Espadeiro

  Volumi i alkolit: 40%, 0.5L

  Temperatura e servires: 12 - 14°C

  Çiftimi i ushqimit: Kafe, çokollatë dhe puro cigars.

Degustimi: E artë në ngjyrë dhe e qartë në pamje, Adega Velha 6 Years Old Reserve paraqet një buqetë të re dhe harmonike, që të kujton aromën e notave të thekura të kafesë dhe frutave të thata, e rrethuar nga një ndjesi e qetë e aromës së drurit. Origjina e tij në rrushin aromatik dhe të freskët me përmbajtje të ulët alkooli, nga Rajoni i Kufizuar i Vinhos Verdes, i jep atij butësinë, kompleksitetin kadifeje dhe aromatike aq të vlerësuar në një brandy.

Shikoni detajet e plota