Arco Branco -  Quinta d’Aguieira

Arco Branco - Quinta d’Aguieira

Tregtari
Vreshta
Çmimi i rregullt
Lek 3,200
Çmimi i zbritur
Lek 3,200
Çmimi i rregullt
E shitur
Çmimi i njësisë
per 
Taksa e përfshirë Dërgesa llogaritet në arkë.

   Viti: 2017

  Rajoni: Barraida, Portugali

  Rrushi: 81% Maria Gomes, 17% Chardonnay, 1% Rabo de Ovelha, 1% Bical

  Volumi i alkolit: 12%

  Temperatura e servires: 10/12°C

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale për pjatat e merlucit ose pjatat e peshkut në furrë. Gjithashtu për pjatat e mishit të bardhë.

 *Mund të vjetërohet deri në 10 vite*

Degustimi: Arco Branco - Quinta d'Aguieira, E qartë dhe me ngjyrë të verdhë kashte, kjo verë është thellësisht aromatike. Aromat e agrumeve dhe shënimet e frutave tropikale mund të dallohen lehtësisht. Një aciditet elegant rrit strukturën e butë të kësaj vere, duke e bërë atë të freskët, minerale dhe intensive, me një përfundim të gjatë dhe të qëndrueshëm.