Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Atlantis Txakoli by Maetierra

Atlantis Txakoli by Maetierra

Çmimi normal Lek 1,800 ALL
Çmimi normal Lek 2,000 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,800 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Viti: 2022

Rajoni: Txakoli de Alava

Rrushi: Hondarrabi Zuri

Volumi i alkolit: 12.5%

Temperatura e servires: 10 - 12°C

Çiftimi i ushqimit: Foie-gras, fruta deti, ose më vete si aperitiv.

Çmimet:

Catavinum World Wine & Spirits Competition/ Silver Medal

International Wine & Spirit Competition/ Silver Medal

Degustimi: Ngjyrë e verdhë e zbehtë me nuancë jeshile, procesi i fermentimit i kontrolluar në temperaturë të ulët për të fituar një profil aromatik të fuqishëm dhe të freskët. Aromë intensive të frutave të bardha dhe tropikale si ananas, mango,  lule të egra dhe nota të lehta bimore të freskëta. E freskët dhe e gjallë në shije, me aciditet të integruar mirë dhe fruta të këndshme.

Shikoni detajet e plota