Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

ATMA White - Thymiopoulos

ATMA White - Thymiopoulos

Çmimi normal Lek 1,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

 Viti: 2019

 Rajoni: Naousa, Greece

 Rrushi: 70% Xinomavro, 30% Malagousia

 Volumi i alkolit: 12%

 Temperatura e serviries: 9 - 10°C

 Kombinimi me ushqimin: Ideale per gatimet me baze peshku dhe guackat e gatuara. Gjithashtu me mishin e pules dhe gicit. Kombinohet shume mire me pastat, rizotot dhe perimet.

Dekustimi: Në hundë karakteri intensiv i agrumeve të papjekura, dhe frutave prej guri së bashku me elementet minerale. Në gojë aciditeti është i lartë me një strukturë metalike. Në përfundim lë shije të gjatë.

Shikoni detajet e plota