Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Aveleda Alvarinho

Aveleda Alvarinho

Çmimi normal Lek 2,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2020

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: 100% Alvarinho

  Volumi i alkolit: 12.5%

  Temperatura e servires: 6 - 8°C

  Çmimet: 

Wine Enthusiast 90 pikë

International Wine Challenge 93 pikë

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me pjata elegante, me bazë perimesh të freskëta ose të pjekura, antipasta deti ose asparagus me salcë gjalpi apo edhe pjata me peshk të yndyrshëm si salmoni.

Degustimi: Aveleda Alvarinho White ka një ngjyrë të hapur kashte dhe një pamje të qartë, të ndritshme. Një verë intensive, harmonike, ka një shije befasuese dhe një strukturë kadifeje. Ajo posedon një shije të gjatë, me shije fruktoze me nota të frutave të pasionit, luleve të bardha dhe agrumeve, me një shije elegante, këmbëngulëse...

Shikoni detajet e plota