Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Aveleda Fonte Vinho Verde

Aveleda Fonte Vinho Verde

Çmimi normal Lek 1,500 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 1,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2020

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi: Trajadura, Loureiro, Arinto

  Volumi i alkolit: 10%

  Temperatura e servires: 8 - 10°C 

    Çmimet: 

Wine Enthusiast 90/100

Wine Spectator 86/100

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me fruta deti, pjata vegjetariane dhe antipasta.

Sugjerohet të ftohet rreth 15-20 minuta përpara se të shërbehet.

Degustimi: Aveleda Fonte White është një përzierje (blend) bërë nga varietete autoktone nga rajoni i Vinho Verde. Vjelja gjatë natës lejon që rrushi të ruajë freskinë e si pasojë, të ruajë edhe vetitë aromatike. Me një ngjyrë të verdhë te zbehtë, kjo verë është jashtëzakonisht elegante, e freskët dhe me shije frutash ku kryeson molla jeshile dhe lime. Pak e gazuar, me një mineralitet të gjallë dhe shije freskuese të agrumeve, kjo verë është e gjithëanëshme dhe e përkryer për t’u shijuar në çdo moment. 

*Konsiderohet një prej 15 verave më të mira Vinho Verde të Portugalisë*

Shikoni detajet e plota