Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Aveleda Parcela do Roseiral

Aveleda Parcela do Roseiral

Çmimi normal Lek 4,300 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 4,300 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2019

  Rajoni: Minho, Portugali

  Rrushi: 100% Alvarinho

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

    Çmimet:

The Wine Advocate Robert Parker/Mark Squires    90 points
Wine Enthusiast Cellar Selection  94 points
Decanter World Wine Awards Silver Medal  90 points
James Suckling 93 points

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per tu kombinuar me pjata deti, salmon me salcë mangoje dhe djathëra të butë e të stazhonuar.

Degustimi: Aroma e agrumeve dhe frutave tropikale, me nuanca që ndihen në gojë, të
aromave të frutave tropikale janë më të dukshme (mango dhe ananasi), së bashku me aroma më specifike të dorëzonjës dhe grejpfrut i pjekur. Një verë jashtëzakonisht e ekuilibruar me të shkëlqyera aciditeti dhe një ekuilibër i mahnitshëm midis mineralitetit dhe frutave. Një verë shumë delikate dhe e lëmuar, me një mes të mirë dhe një përfundim i gjatë ku bie në sy vjetërimi në fuçi lisi.

*Gati për tu konsumuar, por mund të përfitojë nga bodrimet (deri në 10 vjet).

Shikoni detajet e plota