Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Aveleda Solos de Xisto

Aveleda Solos de Xisto

Çmimi normal Lek 2,600 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,600 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti: 2020

  Rajoni: Minho, Portugali

  Rrushi: 100% Alvarinho

  Volumi i alkolit: 13.5%

  Temperatura e servires: 10 - 12°C

    Çmimet:

 Wine Enthusiast 92/100

Best Vinho Verde 91/100

  Çiftimi i ushqimit: Vere ideale per t’u kombinuar me pjata deti, sallata te pasura me salcë dhe pjata me karavidhe apo peshk të yndyrshëm.

Degustimi: Me një nuancë të bukur të verdhë të zbehtë, Aveleda Solos de Xisto është diskrete në hundë me aroma delikate të nektarinave dhe pjeshkave të pjekura. Në qiellzë, struktura është e butë duke u përzier në përsosmëri me notat më të shijshme të mangos, pjeshkave dhe qitros së pjekur. Eshtë një verë jashtëzakonisht elegante dhe kjo harmoni aromash e bën atë perfekte për t’u shijuar më vete ose duke u shoqëruar me pjata më delikate.

*Gati për tu konsumuar, por mund të përfitojë nga bodrimet (deri në 10 vjet).

Shikoni detajet e plota