Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

BienBebido Pulpo Albariño

BienBebido Pulpo Albariño

Çmimi normal Lek 1,500 ALL
Çmimi normal Lek 0 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,500 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Come y bebe que la vida es breve.

Hani dhe pini, jeta është e shkurtër.


Viti:
 2021

Rajoni: Rioja, Spain

Rrushi: Albariño

Volumi i alkolit: 11%

Temperatura e servires: 10 - 12°C

Çiftimi i ushqimit: Albariño i freskët dhe i mëndafshtë do të përshtatej në mënyrë të përkryer me oktapodin, ashtu siç vetë emertimi kësaj vere na thotë “Hani oktapod dhe pini verë”.

 Degustimi: Ngjyrë të verdhë kashte me nuancë të lehtë të gjelbërt. Një verë shumë e freskët, e kendshme në shije, me aromat e frutave si mollë jeshile, limon dhe nota të zbehta të agrumeve. Aciditet të theksuar dhe një përfundim që ju fton për një pije tjetër.

Shikoni detajet e plota