Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Blason D'Issan Second Vin Margaux

Blason D'Issan Second Vin Margaux

Çmimi normal Lek 7,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 7,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

  Viti 2016

  Rajoni: Margaux, Bordeaux, France

  Rrushi: 100% Cabernet Sauvignon

  Volumi i alkolit: 13%

  Temperatura e servires: 16/18°C 

   Çiftimi i ushqimit: Një verë ideale që shoqerohet me çdo pjatë me përmbajtje  mishin e kuq, veçanërisht  pjatat e pasuara me erëza.

Degustimi: . Blasson d'Issan është mahnitës, vjen ne ngjyren te kuqe rubin. Ne hunde ndihet fruti i pjekur i errët i kasisë, manaferrës, qershisë dhe kumbullës së zezë, nota lulesh vjollcë, tone të pastra barishtore të nenexhikut. Mineralitet i lehtë i grafitit dhe tone të pasura të fuçisë,ndihet lehte aroma e  bukës se thekur dhe duhanit puro. Trup plotë, me tanine dhe acicitet të ekuilibruar që pasojne një perfundim të zgjatur.

Shikoni detajet e plota