Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Boa Noite Lisboa Rose - Vidigal

Boa Noite Lisboa Rose - Vidigal

Çmimi normal Lek 2,200 ALL
Çmimi normal Lek 2,500 ALL Çmimi me zbritje Lek 2,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2019

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 70% Syrah and 30% Castelão

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 8 - 10°C

  Çiftimi i ushqimit:  Vere ideale për tu shoqëruar me sallatë, pasta, fruta deti, mish ose peshk zgare.

   Çmimet: Mundus Vini - Gold 2019.

*Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet

Degustimi: Boa Noite Lisboa Rose ka ngjyrë të ndritshme dhe të qartë të salmonit. Aroma e frutave të kuqe, luleve të bardha të kombinuara me nota rrëshire të freskëta dhe lehtësisht kokosi. I freskët në gojë, intensiv, me aciditet, mineralitet dhe një përfundim të gjatë.

Shikoni detajet e plota