Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Boa Noite Lisboa - Vidigal

Boa Noite Lisboa - Vidigal

Çmimi normal Lek 2,200 ALL
Çmimi normal Lek 2,500 ALL Çmimi me zbritje Lek 2,200 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

   Viti: 2017

  Rajoni: Lisbon, Portugali

  Rrushi: 70% Syrah and 30% Touriga Nacional

  Volumi i alkolit: 14%

  Temperatura e servires: 16 - 18°C

  Çiftimi i ushqimit:  Vere ideale për pjata me baze mishi, rosto dhe djathra me  shije intense.

   Çmimet: Mundus Vini - Gold 2019.

*Sugjerohet te hapet 30 – 40 min para se te sherbehet

Degustimi: Boa Noite Lisboa është një verë komplekse dhe delikate, ku dallohen aromat e frutave dhe erëzave. Në gojë ndjehen frutat e thella, taninet solide, por të buta njekohesisht, si dhe një fund i gjatë dhe delikat në gojë.

Shikoni detajet e plota