Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Bodega de Bardos Reserva

Bodega de Bardos Reserva

Çmimi normal Lek 3,000 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 3,000 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Viti: 2018

Rajoni: Rueda, Spain

Rrushi: 90% Tempranillo, 10% Cabernet Sauvignon

Volumi i alkolit: 14,5%

Temperatura e servires: 16 - 18°C

Çiftimi i ushqimit: Ideale për t’u shoqëruar me mishin e kuq, si viçi, qengji, gjahu dhe djathrat e stazhonuar.

Çmimet:

Tim Atkin MW/ 95 pike

Wine Esthusiast Magazine/ 91 pike

International Wine Challenge/ Silver Medal

Tempranillos al Mundo Awards/ Silver Medal

Mundus Vini/ Silver Medal

Degustimi: Bardos Reserva është një verë e kuqe epike nga Ribera del Duero, e mirë strukturuar dhe komplekse. Tempranillo vjen  nga një vresht i vjetër i kombinuar me Cabernet Sauvignon që i jep nota balsamike, strukturë, nuanca pikante dhe thellësi. Një verë e kuqe rubin, me një ekspresivitet dhe karakter intensiv që ju mirëpret me një shpërthim frutash të kuqe dhe një fund kakao. E fuqishme, por e freskët dhe e dashur njokohësisht, e mbiquajtur nga prodhuesi “Structure and complexity”.

*Vjetëruar 16 muaj ne fuqi te reja lisi francez.

Shikoni detajet e plota