Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Bodega de Bardos Romántica

Bodega de Bardos Romántica

Çmimi normal Lek 2,400 ALL
Çmimi normal Çmimi me zbritje Lek 2,400 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Viti: 2020

Rajoni: Rueda, Spain

Rrushi: 100% Tempranillo

Volumi i alkolit: 14,5%

Temperatura e servires: 16 - 18°C

Çiftimi i ushqimit: Shoqërohet me mishin e kuq dhe kuzhinën italiane, si pastat me salcë të kuqe dhe me përmbajtje erëzash pikante.

Çmimet:

Tim Atkin MW/ 92 pike

Peñin Guide/ 91 pike

Tempranillos al Mundo Awards/ Silver Medal

International Wine Guide Awards/ Silver Medal

Bacchus International Awards/ Silver Medal

China Wine & Spirits Awards/ Gold Medal

Challenge International du Vin/ Gold Medal

Degustimi: Bardos Romántica është një verë e kuqe e shkëlqyer moderne, që tregon butësi dhe ëmbëlsi të madhe, rezultat i një përzgjedhjeje variteti rrushi. Ngjyre e kuqe e thellë me një nuancë vjollce. Aroma intensive dhe komplekse të frutave të kuqe, reçelit, duhanit dhe të jamballit. Trup  plotë të ekuilibruar dhe freski të dukshme. E dashur, elegante, e plotësuar me tanine të buta dhe një përfundim të këndshëm.

*Vjetëruar 12 muaj ne fuqi lisi francez.

Shikoni detajet e plota