Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Bodega de Bardos Verdejo

Bodega de Bardos Verdejo

Çmimi normal Lek 1,600 ALL
Çmimi normal Lek 0 ALL Çmimi me zbritje Lek 1,600 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Viti: 2022

Rajoni: Rueda, Spain

Rrushi: 100% Verdejo

Volumi i alkolit: 13%

Temperatura e servires: 10 - 12°C

Çiftimi i ushqimit: Shoqërohet me peshk të pasur si Salmon, Ton etj., mishin e bardhë të shpendëve dhe sallatat vegjetariane.

Çmimet: Monovino Awards/ Gold Medal

Degustimi: Bardos Verdejo është vetë esenca e Verdejos, me ngjyrë e verdhë e arte me tone të gjelbërta, me aroma intensive të frutave tropikale si ananas dhe frut pasioni, së bashku me nota bimore tipike të varietetit, si dhe nuancë druri, të cilat i shtojnë kompleksitetin. Tanine kadifeje, këmbëngulëse, me një aciditet të dukshëm, duke e bërë nje verë të balancuar dhe harmonike.

Shikoni detajet e plota