Kalo te detajet e produktit
1 nga 1

Vreshta

Casal Garcia Box - x6 Casal Garcia Rosé

Casal Garcia Box - x6 Casal Garcia Rosé

Çmimi normal Lek 7,600 ALL
Çmimi normal Lek 8,400 ALL Çmimi me zbritje Lek 7,600 ALL
Zbritje Mbaruar
Taksa e përfshirë. Shipping llogaritur në arkë.

Brënda kutisë do të gjeni:

6x Casal Garcia Rosé

 

*** 

 Viti: 2019

  Rajoni: Vinho Verde, Portugali

  Rrushi:  Vinhão, Azal Tinto and Borraçal

  Volumi i alkolit: 9.5%

  Temperatura e servires: 8 - 10°C 

    Çmimet: Wine & Spirits - Year's Best 2015 - 86 pikë.

  Çiftimi i ushqimit: Verë e shkëlqyeshme si një meze ose për të shoqëruar pjatat italiane, sallata të lehta ose tapas.

Degustimi: Paraqet ngjyrë të freskët rozë dhe një pamje të qartë. Kjo është një verë shumë fruktoze e përmirësuar nga shënimet e mjedrave dhe luleshtrydheve. Në shije është e dukshme edhe aroma e manave të kuqe, e ekuilibruar mirë me një aciditet të këndshëm.

Shikoni detajet e plota